user_mobilelogo

Powołanie

nasza praca - grafika losowa

Image8.jpg

Wielki Post

PIĄTEK

Droga Krzyżowa 17:15

NIEDZIELA

Gorzkie żale 17:15

Zapraszamy

wieczernik modlitwy

Najbliższe Spotkanie
16 marca 2020
(wyjątkowo w trzeci poniedziałek miesiąca)
18:00 RÓŻANIEC i ADORACJA
19:00 MSZA ŚW.

Film o S.Konsolacie

 

Razem z nami

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.

Już w tę niedzielę - 24 listopada czcić będziemy Chrystusa Króla Wszechświata! Zapraszamy ponownie do kilku słów refleksji, którą, wciąż aktualną, przytaczamy za "Voce di Padre Pio" - tekst O. Ernesto della Corte.

Jezus Chrystus jest Królem Pokory.

 Miesiąc listopad wyznacza koniec roku liturgicznego. Rozpoczynamy Uroczystością Wszystkich Świętych, która przypomina nam nasz cel. Następnie - przykład i wzór ubogiej wdowy, który wskazuje nam, jak być uczniami, którzy oddają swoje życie dla Chrystusa i dla braci. Syn Człowieczy, Zmartwychwstały przychodzi i prosi o przyjęcie oraz o ewangeliczny sposób życia: powróci na pewno. On jest Królem pokory i prawdy, który zawsze przybywa nas uwalniać.

Wiara pierwszych świadków zasadzała się na spotkaniu ze Zmartwychwstałym, kilka dni po ukrzyżowaniu. To są właśnie doświadczenia kładące fundament historii chrześcijańskiej, które dają jej rozwojowi, konieczny i decydujący impuls.

Nasza wiara jest w Zmartwychwstałym i jest wiarą nierozdzielną od wiary w Ukrzyżowanego. Zmartwychwstały, faktycznie, nie przekreśla własnej męki, ale ją  ze sobą niesie, czyniąc ją chwalebną. Oznacza to, że wiara chrześcijańska zawiera zjednoczenie nie tylko ze Zmartwychwstałym, ale ze Zmartwychwstałym, który był ukrzyżowany. Jest to Jezus ożywiony działaniem Ojca, który, poprzez swój dar Ducha Świętego, czyni możliwym, by wierzyć i mieć nowe życie.