user_mobilelogo

          

Powołanie

nasza praca - grafika losowa

prace r.1.jpg

 W maju Różaniec 17:55
a po nim (ok. 18:15)
- Nabożeństwo Majowe

Sługa Boża S.M.Konsolata Betrone - materiały i REPORTAŻ

Słowo na dziś

INFORMACJA

   Przypominamy o OBOWIĄZKU dotyczącym przestrzeni zamkniętych, by PRZESŁONIĆ USTA I NOS oraz zachować
odstęp 2 m.
   Dziękujemy za dobrą wolę i rozsądek!

OD WTORKU

4-go maja

W NASZEJ KAPLICY

MIEŚCI SIĘ

 do 6-ciu OSÓB

Razem z nami

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

S. Maria Gertruda od Serca Jezusa - Wanda Irena Bonisławska
urodziła się 18 września 1909 roku w Warszawie jako córka Marcina i Karoliny z d. Chmielowskiej. Jej ojciec był pracownikiem kolei. Matka spokrewniona była ze świętym Br. Albertem Chmielowskim, po niej też odziedziczyła Siostra Gertruda talent malarski. Po maturze pracowała jako pracownik umysłowy.
Do jedynego wówczas w Polsce Klasztoru Sióstr Klarysek Kapucynek - w Przasnyszu wstąpiła 25 października 1935 roku. 1 listopada rozpoczęła postulat, a 13 kwietnia 1936 - nowicjat, by po roku - 14 kwietnia 1937 złożyć Pierwszą Profesję Ślubów Czasowych, a po kolejnych trzech latach - 7 czerwca 1940 - Profesję Wieczystą. 2 kwietnia 1941 została wraz z pozostałymi siostrami aresztowana przez hitlerowców i przewieziona do obozu w Działdowie.
 W Klasztorze w Przasnyszu pełniła posługę furtianki, malarki i zakrystianki.
Po roku od założenia Fundacji w Ostrowie Wielkopolskim - 7 marca 1962 roku - dołączyła wraz z S. M. Benigną i S. M. Gabrielą do pierwszych trzech sióstr nowopowstającego Klasztoru. Tu zajmowała się kuchnią, posługiwała w zakrystii była też Wikarią i Radną, a w latach 1968-1974 była Opatką czyli Przełożoną. Zmarła w szpitalu w Ostrowie Wlkp. 30 września 1981 roku. Obecna była przy niej w tej tak ważnej chwili S. M. Joanna Dzióba siostra posługi zewnętrznej.